Praha.cz

 
Nacházíte se: Pražané Pražanům Vaše zprávy Charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností
Charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností
Čtvrtek, 05. prosinec 2013 09:52

Od 2. prosince do konce roku bude v kavárně Friends Coffee House (Palackého ulici 7, Praha 1) probíhat charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností. Zájemci si boudou moci hrnky, které věnovali slavní, zakoupit a podpořit tak občanské sdružení Lata, jež téměř 20 let pomáhá ohrožené mládeži. Minimální cenu hrnečku stanovili sami dárci, kupující ji mohou samozřejmě navýšit.
„Letos bude vystavováno více než 20 hrnků od známých českých osobností z oblasti politiky, divadla, hudby i sportu. Jsme moc rádi, že je tato charitativní výstava vnímána jako tradice, která k adventu patří. Věříme, že i letos bude o Lata hrnky zájem a že se nám podaří získat minimálně stejnou částku jako v předchozích letech,“ uvedla Markéta Ježková, ředitelka občanského sdružení Lata.


Pravidelně svůj hrneček věnuje například Karel Schwarzenberg. Kuriozitou je hrnek od horolezce Radka Jaroše, který s ním absolvoval několik expedicí na nejvyšší hory světa. „Tento hrnek mám od roku 2009 a byl se mnou při expedicích na Anapurně, Lhotse, Gašerbrumu I i II, Manásalu a dalších vrcholech. Věřím, že novému majiteli bude sloužit stejně dobře, jako mě. Latu jsem rád podpořil, protože jejich pomoc dětem a dopívajícím je důležitá. Navíc se mi líbí, že Lata funguje na principu dobrovolnictví,“ komentoval Radek Jaroš.Charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností
 

Kde nás najdete online

Facebook Praha.cz Twitter Praha.cz Google+ Praha.cz